3 powody, dla których warto zamieszkać w Bolszewie w pobliżu Trójmiasta

banino nad morzem

Wielu ludzi wciąż jest na etapie wyboru lokalizacji swojego pierwszego mieszkania. Zastanawiają się głównie nad życiem w środku wielkiego miasta. Okazuje się jednak, że istnieją mocne powody, dla których warto zamieszkać w pobliżu aglomeracji.

Niektórzy uważają, że mieszkanie w mieście jest znacznie wygodniejsze niż pod nim. Okazuje się jednak, że można odnaleźć sporo argumentów ZA życiem na obrzeżach dużych aglomeracji. Przykładem mogą być mieszkania Bolszewo, które – mimo że znajdują się na wsi – umiejscowione są naprawdę korzystnie – blisko Wejherowa, a co za tym idzie – również Trójmiasta. Poza tym – powstały w gminie naprawdę dobrze rozwiniętej i mającej szerokie perspektywy na przyszłość.

Przyjrzyjmy się, jakie są zalety zamieszkania w pobliżu Trójmiasta:

galeria handlowa

Nieograniczony dostęp do całego zaplecza wielkich miast

Dzięki dogodnemu umiejscowieniu w okolicach Wejherowa oraz Gdyni, mieszkania w Bolszewie mogą zagwarantować swoim przyszłym właścicielom całkowity dostęp do wszelkich dóbr wielkomiejskich – takich jak szkoły, kina, restauracje, baseny, siłownie, galerie handlowe, a nawet plaże. Podróż jest krótka i nie wymaga posiadania samochodu. Miejscowość jest bardzo dobrze skomunikowana za pomocą autobusów MZK oraz PKS.

Ceny niższe niż w pobliskich miastach

Nie da się ukryć, że chcąc kupić na własność mieszkanie w Wejherowie czy Trójmieście, trzeba liczyć się z bardzo dużymi kosztami. Miejscowości takie jak Bolszewo nie powielają tych wzorców. Tu można kupić mieszkanie bardzo korzystnie i w dodatku – z rynku pierwotnego! Warto zauważyć, że własne lokum w dużym mieście to wydatek rzędu nawet dwóch mieszkań zlokalizowanych pod nim! Na większą oszczędność chyba nie da się liczyć!

mieszkanie

Życie w sympatycznej społeczności i pięknym otoczeniu

Polska wieś, która nie stanęła w miejscu, tylko dba o swój rozwój, może być idealnym miejscem do zamieszkania. Poza ogromnymi walorami estetycznymi i bogactwem natury gwarantuje również życzliwych sąsiadów, którzy tworzą zgraną społeczność – solidarną i pomocną sobie nawzajem. Bolszewo pod tym względem wyprzedza wiele polskich miejscowości, stając się wsią nowoczesną, ale niezapominającą o tradycjach.