4 powody, dla których warto mieszkać w Poznaniu

Urokliwy Poznań - widok na stare miasto z kolorowymi kamienicami

Poznań – jedno z najstarszych i największych miast naszego kraju, cenione jest przede wszystkim pośród studenckiej braci. Coraz częściej jednak, również i osoby niestudiujące zaczynają doceniać uroki stolicy Wielkopolski. Dlaczego? Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto mieszkać w tym mieście.

Ośrodek kulturalno-historyczny

Widok na ciasną uliczkę Poznania

Bez żadnych wątpliwości, Poznań dzięki swej bogatej historii ma w tym aspekcie do zaoferowania całkiem sporo – od kluczowych dla naszego kraju zabytków, po szereg wydarzeń kulturalnych. Liczne muzea i szlaki turystyczne – a wśród nich najbardziej znany Trakt Królewsko-Cesarski – sprawiają, że przeszłość miasta stoi na wyciągnięcie ręki zarówno dla turystów, jak i mieszkańców.

Co więcej – to właśnie w Poznaniu odbywa się między innymi jeden z największych na świecie konkursów gry na skrzypcach – Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. Co więcej – poznańska scena teatralna obejmuje aż 16 teatrów, a wśród innych form kultury i sztuki wyróżnić możemy: operę, filharmonię, liczne galerie sztuki i kina. Nic więc dziwnego, że w mieście cały czas dzieje się coś ciekawego.

Poznań – węzeł komunikacyjny

Poznań Główny nocą, podświetlony na kolorowoPoznań jest najważniejszym węzłem komunikacyjnym w zachodniej części kraju. Przez miasto i jego okolice przebiegają 4 drogi wojewódzkie i 5 dróg krajowych. Nie mniej istotny jest także transport kolejowy – z Poznania wybiegają liczne linie kolejowe, którymi udać możemy się w 9 kierunkach, także za zachodnią granicę. W mieście znajduje się także port lotniczy Poznań-Ławica, który jest jednym z najprężniej działających lotnisk w Polsce. Stolica Wielkopolski jest więc doskonałym miejscem dla osób, które lubią podróżować.

Perspektywy pracy i rozwoju

Według licznych raportów, Poznań jest jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce i stanowi czołówkę pośród najatrakcyjniejszych miejsc w naszym kraju pod względem inwestycji. W mieście co rusz powstają nowe biurowce i obiekty przemysłowe, w których ogromny nacisk kładzie się rozwój i technologie. Pracodawcy nieustannie poszukują pracowników i między innymi z tego względu, stolicę Wielkopolski charakteryzuje jeden z najniższych w naszym kraju wskaźników bezrobocia. Jest to wspaniała informacja dla wszystkich, którzy chcą zamieszkać w Poznaniu, ale boją się, że nie znajdą tutaj pracy.

Niskie koszty wynajmu

Koszty wynajmu pokoi czy mieszkań w Poznaniu są nieporównywalnie niższe niż w innych miastach Polski o podobnych rozmiarach. Jest to dobry powód, dla którego warto zamieszkać tutaj na stałe, i nie tu mamy na myśli wyłącznie studentów.

A Ty, za co kochasz Poznań?

Poznań jest wspaniałym miejscem do życia z wielu względów. Jeśli jednak wciąż zastanawiasz się czy chcesz tu zamieszkać, spróbuj zatrzymać się w mieście na chwilę (np. w jednym z noclegów w Apartamentach w Poznaniu) – w ten sposób zdobędziesz namiastkę wielkopolskiego życia!

 


Artykuł powstał przy współpracy z portalem Apartamenty Poznań