Domy w Baninie odskocznią od dużego miasta

W Trójmieście z roku na rok możemy zauważyć tendencję spadkową z zakresu ludzi opuszczających jego granice, którzy przeprowadzają się na obrzeża do miast jak Reda, Banino czy Pruszcz Gdański. Właśnie do tych mniejszych miast, które się dopiero rozwijają, ostatnimi laty napłynęła spora liczba deweloperów mieszkaniowych chcąc zasiedlić nowe, niezamieszkałe tereny. Jeśli ktoś nie był w nich przez dłuższy okres czasu to odwiedzając je z miejsca zobaczy jak duże zmiany tam przeszły. Takie nieruchomości kuszą potencjalnych klientów niższymi cenami za metr i większymi metrażami niż w większych aglomeracjach z racji tego, że jest w nich więcej miejsca na budowę. A widząc mniejsze ceny ludzie bardzo chętnie decydują się na takie oferty, często nie zwracając uwagi na to jak takie miasto jest skomunikowane czy nie liczą się z dłuższym dojazdem do pracy. To samo dotyka także osoby, które zdecydowały się na domy Banino. Niestety pracując w Gdańsku czy Gdyni część czasu przeznaczonego na sen i regenerację musimy poświęcić na dojazd. Nie jest też tak, że mieszkanie w tych miastach w jakiś sposób nie rekompensuje tych drobnych wad, jak np. mniejsza ilość sklepów i centrów handlowych, ponieważ wiele osób z chęcią chciałoby zaznać takiego spokoju jaki w tych miejscach panuje. Po prostu odciąć się od tego zgiełku i hałasu, który doświadcza się codziennie mieszkając w centrum. Każdy człowiek jest także inny i są osoby, które zdecydowanie wolą mieszkać w miastach i wcale im się nie dziwię bo sam taki jestem i nie wyobrażam sobie aby było inaczej.

W miastach tych są budowane dwa rodzaje nieruchomości domy szeregowe lub zwykłe bloki. W obu przypadkach wszystkie wyglądają tak samo. Są to zamknięte osiedla z parkingami podziemnymi jak i normalnymi. Oczywiście są to mieszkania w stanie surowym i całe umeblowanie jak i wykończenie spada na właścicieli o czym także trzeba pamiętać. Przyzwyczajenie się do życia w innym mieście może trochę potrwać, najgorzej będą się czuły nasze dzieci o ile jakieś posiadamy, zmiana otoczenia jest dla nic szczególnie trudna, ponieważ wiąże się to ze zmianą szkoły i znalezieniem nowych znajomych. O miejsca do nauki dla naszych pociech raczej nie musimy się martwić, bo jest ich dużo. Trudniej może być tylko z dojazdem i komunikacją do tych miejsc jak już było wspomniane wcześniej. Wybierając domy Banino musimy swoim dzieciom ten transport zapewnić gdyż jeździ tam szczególnie mało autobusów o pociągach już nie wspominając. Jednak jest to chyba najspokojniejsze miasteczko w okolicach Trójmiasta, jest tam dużo zielonych terenów, które zachęcają do spacerów a co za tym idzie czyste powietrze wolne od spalin i zanieczyszczeń. W dzisiejszych czasach myślę, że jest to bardzo ważne, przez rozwijającą się technologie i pracujące fabryki zanieczyszczeń pojawia się w atmosferze co raz więcej.

Dlatego między innymi tak ważny jest wybór lokalizacji, ponieważ jest to inwestycja nie na chwilę, a na długie lata i jeśli podejmiemy tą decyzję impulsywnie bez głębszego przeanalizowania i przemyślenia to nasze życie nie będzie wyglądać tak jak to sobie wyobrażaliśmy.