Gdzie kupić stylowe hokery?

Hokery nie bez powodu cieszą się tak ogromną popularnością – nie tylko w lokalach gastronomicznych, ale i w mieszkaniach. Są praktyczne, a przy tym bardzo stylowe. Zwłaszcza dopasowane do estetyki pomieszczenia, nadają wnętrzu unikatowego charakteru. Gdzie szukać efektownych hokerów? Na co zwrócić uwagę w czasie zakupu?

Do jakich wnętrz pasują hokery?

Hokery to mebel, którego początki wiążą się z lokalami gastronomicznymi. Podwyższone stołki ustawiano przy barze, by zamawiający drinka lub kawę goście mogli prowadzić pogawędkę z barmanem. Hokery pozwalały maksymalnie wykorzystać dostępne w lokalu miejsce, a szybko okazało się, że goście je uwielbiają.
Dziś hokery ustawiane są także w oknach albo przy specjalnych podwyższanych stołach. Kojarzą się z atmosferą gwarnej, wypełnionej przyjemnymi zapachami restauracji. Nic dziwnego, że coraz więcej osób chce mieć je w domu – idealnie nadają się do kuchennej wyspy, są stylowe, a przy tym pozwalają na wygodne zjedzenie posiłku przy znajdującym się na większej wysokości niż stół blacie.

Hokery pasują właściwie do każdego wnętrza. Naturalnie wpisują się w styl industrialny czy minimalistyczny, ale w wersji klasycznej świetnie odnajdą się także w tradycyjnych wnętrzach.

Które hokery wybrać?

Wybierając hokery, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jakość wykonania. Najlepiej, by były wyprodukowane z solidnych, odpornych na uszkodzenia materiałów, jak drewno, czy drewno z elementami stali. Na rynku można dostać jednak także dobrej jakości stołki plastikowe, a nawet hokery z elementami rattanu.
Jeśli chodzi o stylistykę, hokery powinny tworzyć spójną całość z pozostałymi meblami i wystrojem. Do wnętrza klasycznego idealne będą proste, drewniane stołki, do kuchni typu glamour – ze zdobieniami albo wykończone aksamitnym materiałem. We wnętrzu loftowym najlepiej odnajdą się hokery stalowo-drewniane.

Stylowe hokery – gdzie na zakupy?

Hokery ma w swojej ofercie większość sklepów meblowych.  To mebel, który w ostatnich latach robi sporą karierę, więc na rynku pojawia się coraz więcej, różniących się stylem, kolorystyką i użytym w produkcji materiałem, modeli. Doskonałym miejscem gdzie można znaleźć piękne modele jest https://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Hokery-i-krzesla-barowe-219.html.
Poszukując ładnych hokerów, warto uzbroić się w cierpliwość i sprawdzić asortyment różnych sklepów – najbliższego butiku z dodatkami do mieszkania, sieciówki z meblami, sklepów internetowych. Szczególnie bogatą ofertą mogą pochwalić się sklepy internetowe. Na aukcjach bez problemu wyszukać można hokery w różnej estetyce i dopasować je do charakteru swojego mieszkania.