Jak wygląda montaż hal stalowych?

Hale stalowe są jednym z najpopularniejszych rozwiązań we współczesnej gospodarce. Budowane z lekkich, wytrzymałych materiałów, mogą być wykorzystywane przez wiele lat. Gdy okaże się, że nasza firma będzie potrzebowała większej przestrzeni do prowadzenia swojej działalności, rozbudowanie takiej hali jest znacznie łatwiejsze niż stawianie murowanych pomieszczeń. Jak kroki podejmuje producent hal krok po kroku?

Czas budowy

Niewątpliwą zaletą takich konstrukcji jest czas ich wznoszenia. Średniej wielkości konstrukcja może być gotowa do oddania już po miesiącu od rozpoczęcia budowy. Kiedy dodamy do tego stosunkowo niskie koszty całego przedsięwzięcia, uzyskamy odpowiedź, dlaczego stal zwycięża nad cegłą lub drewnem.

Projekt

Aby taka hala spełniła wszystkie pożądane przez zamawiającego funkcje, musi być przygotowana według prawidłowej specyfikacji przez inżynierów pracujących w danej firmie. Do ich obowiązków należy również zaproponowanie możliwie najlepszego rozwiązania dla konkretnego przypadku. Jeżeli zleceniodawca jest zadowolony z ostatecznej wersji projektu, przygotowywane są wymagane pozwolenia na budowę.

Fundamenty

Mimo że hale stalowe stawia się w znacznie krótszym czasie, proces ich budowy rozpoczyna się tak samo, jak w ich murowanych odpowiednikach – od właściwego przygotowania terenu. Technologia pozwala w tym przypadku na zastosowanie fundamentów prefabrykowanych, których montaż zajmie uwaga: jeden dzień! Coś takiego w przypadku wylewania betonu pod halę murowaną byłoby nie do osiągnięcia.

Do pracy!

Jeżeli fundament jest gotowy, nadchodzi czas na stawianie konstrukcji. Czas realizacji tego etapu jest również uzależniona od wielkości projektu i waha się od jednego do pięciu dni. Kolejnym etapem jest obudowanie całego obiektu ocynkowaną blachą. Czas jego trwania to od tygodnia do czterech tygodni.

Hala to inwestycja

Aby tak zbudowana hala przez lata służyła firmie i jednocześnie była bezpieczna dla pracowników przebywających w niej, warto zwrócić uwagę na użycie odpowiednich fachowców i materiałów pozwalających na uzyskanie najlepszej możliwej jakości. Nie powinniśmy oszczędzać na niektórych rzeczach, pamiętajmy, że w takiej hali będziemy przechowywać swoje towary, maszyny i inne ważne aktywa naszej firmy. Nie chcielibyśmy przecież stracić tego wszystkiego w wypadku, prawda?